Glif: Ufundowane przez społeczność akcesorium do iPhone 4 - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Glif to mały i niepozorny gadżet, który oferuje multum funkcji. Pozwala na montaż iPhone 4 na statywie fotograficznym oraz na ustawienie telefonu w jednej z wielu pozycji. Samo akcesorium mieści się w kieszeni, przy specjalnego breloczka można przyczepić je do kluczy lub nosić bezpośrednio na telefonie.

Równie interesująca jak samo urządzenie jest historia jego powstania. Na pomysł stworzenia Glifa wpadło dwóch projektantów Tom Gerhardt i Dan Provost. Zwykle, kiedy ktoś chce stworzyć fizyczny produkt musi albo być dużą firmą, albo sprzedać swój pomysł komuś innemu. Projektanci postanowili oddać los swojego pomysłu w ręce tysięcy ludzi. Wystartowali kampanię w serwisie Kickstarter, aby zebrać fundusze konieczne do urzeczywistnienia swojego marzenia. Osoby, które zainwestowały w projekt i ofiarowały swoje pieniądze nie miały żadnej gwarancji, że produkt kiedykolwiek powstanie i osiągnie sukces.

Pomysł małego i funkcjonalnego gadżetu przypadł do gustu Internautów tak bardzo, że autorom udało się zebrać kwotę ponad sześciokrotnie większą od planowanej. Ponad 5000 osób wpłaciło pieniądze, aby Glif stał się rzeczywistością. Nie tak dawno temu Glif był tylko i wyłącznie fajnym pomysłem bez żadnych perspektyw. Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i sposobów zbierania funduszy 5 miesięcy po pierwszym szkicu gotowy projekt trafił do pierwszych odbiorców.

Oficjalnym i wyłącznym dystrybutorem Glifa w Polsce jest firma Novacorp. Więcej informacji o produkcie znajduje się na stronie http://www.theglif.pl/

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 181
Data opublikowania wpisu: piątek, 12 Sierpień 2011, 12:00.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, Gadżety, iPhone 4
Tagi: , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.