Cztery rzeczy, które powinny pojawić się w iOS 5 - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Jesteśmy już bardzo blisko nowej odsłony iOS, która nastąpi już w najbliższy poniedziałek na WWDC 2011. Ku mojemu zdziwieniu ciągle pojawiają się koncepcje dotyczące oprogramowania, a o iPhonie prawie nic nie słychać.

W kolejnym filmiku zostały przedstawione 4 rzeczy, które według jego autora powinny pojawić się w iOS 5. Bardzo możliwe, że macie swoje propozycje, które możecie wyrazić w komentarzach.

Zachęcam do tego! Nie bójcie się głosić własnych poglądów…

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 297
Data opublikowania wpisu: czwartek, 2 Czerwiec 2011, 16:28.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, Nowości w firmware
Tagi: , , ,

6 komentarzy. Napisz komentarz

 1. avatar

  Krzysztof

  Uwagi do
  1. W dalszym ciągu problemy z ustawieniem głośnością alarmów i dźwięków.
  2. Można wysłać tylko 10 sms-ów jednorazowo
  3. Okienko do wpisywania SMS-ów jest b. małe (jedna linijka), nie można powiększyć wpisywanych liter !!!
  4. Klawisz „wyślij” jest przy klawiaturze – łatwość omyłkowego wysłania niedokończonego SMS-a
  5. Słownik – nie ma bazy wszystkich wyrazow, raz działa, a raz nie – trzeba się cofać i poprawiać litery na polskie w wyrazach
  6. Dziwny sposób zapisywania SMS-ów  jedna osoba całe drzewko SMS-ów
  7. Fatalny sposób informacji/ przypomnienia o terminach zapisanych w kalendarzu, wibracja – 1 raz, przy ściszonym potencjometrze głośności
  8. Brak klawisza „,” dostępnego w klawiaturze literowej (jest w numerycznej)
  9. Słabe słuchawki (wypadają z uszu -zależy oczywiście od uszu) i mikrofon (trzeba trzymać bezpośrednio przy ustach)
  10. Przyciski na słuchawkach powinny być rozdzielone mają rozbudowane funkcje uruchamiane poprzez kilkukrotne ich naduszenie
  11. Brak podziału połączeń na przychodzace / wychodzace. Jest tylko nieodebrane i wszystkie (mało widoczne oznaczenie połączeń wychodzacych).
  12. Nie można zainstalować Adobe Flash Player, dlatego nie można oglądać części filmów na stronach internetowych, Onet, Interia, itp. 
  13. Brak powiadomienia o dostarczonych SMS-ach.
  14. Oprogramowanie dostępne w AppleStore, pomimo zamkniętej platformy i „testów” potrafi się zawieszać – jak wynika z komentarzy do niektórych programów. Po co w  takim razie zamykać platformę? 
   15. Wyświetlacz jest bardzo czuły, co jest dużym plusem ale potrafi być minusem (w sposób łatwy, niekontrolowany,  włączają się różne programy/funkcje po muśnięciu wyświetlacza, iPhone sam dzwoni do kontaktów w książce lub ostatnio wykonanych, itp.)
  16. Przycisk anuluj do przerywania rozmów jest czarny, co sugeruje że jest nieaktywny (powinien być pomarańczowy). W innych funkcjach też jest „dziwnie”.
  17. Brak możliwości zmiany kolejności
  18. Brak możliwości szybkiego przewinięcia na dół strony internetowej (b. kłopotliwe w przypadku długich stron internetowych)
  19.  Telefon nie informuje o nieodebranych połączeniach, SMS-ach, zaległych i przyszłych terminach, tzn. ekran jest uśpiony (czarny), trzeba włączyć telefon i go „przeszukać” aby sprawdzić – bardzo kłopotliwe. 
  20. Tylko dwa krótkie sygnały dźwiękowe przypominania o terminach z kalendarza, brak wyprzedzającego wyświetlania przypomnienia zadań (np. z 12 godz. wyprzedzeniem tak jak to jest w Nokii) = b. dużo „przespanych” wpisów.
  21. Telefon nie odbiera wizytowek wysłanych z niektórych popularnych modeli telefonów.     
            

 2. Bardzo długą listę sporządziłeś 😉

 3. avatar

  Krzysztof

  To są uwagi które spisywalem w trakcie początków użytkowania ajfona, jest świetny ale dziwią tak podstawowe niedociągnięcia. Najgorszym dla mnie jest brak uprzedniego przypominfania o terminach, tak jak to jest świetnie rozwiązane w Nokii. Można to wprowadzić zostawiając wolne okienko na ekranie głównym lub jako komunikaty push wyświetlane po wybudzeniu telefonu. K

  Ad. 17 brak możliwości zmiany kolejności wpisanych notatek

 4. avatar

  leonnelson

  Krzysztof, kilka trafnych spostrzeżeń, jednak kilka zupełnie nie na miejsciu.

  6. Co w tym dziwnego?? Takie wyświetlanie SMS`ów to duże ułatwienie. Przegladanie całej rozmowy jest szybkie i nie trzeba szukać między SMS`ami od innych osób.
  9. Słuchawki dołączane do iPhona są jednymi z najlepszych jakie można spotkać w pudełkach. Super jakość wykonania. Podczas biegania rzadko wypadają, a podczas normalnego urzytkowania wgl. Mikrofon jest bardzo czuły. Nie rozumie wgl skąd ten wniosek ?
  10. Przycisk na słuchawkach na być dyskretny, a nie wielki z oddzielnymi klawiszami.
  12. Z tym też nie do konca sie zgodze, wp.pl udostepnia wszyskie filmy na iPhona.
  14. Nie do końca rozumie Twój przekaz w tej wypowiedzi. Mi osobiscie iPhone zawiesił sie tylko raz (stary 3gs), jak spadł z metra na beton ^^. Nie sugeruj sie komentarzami, sprawdz najpierw sam.
  15. Sam napewno nie zadzwoni, bo w kieszeni nic sie samo nie naciśnie. Kolego na tym polega rozówj technologi, że rzeczy są bardziej czułe. To akurat Twoja wina, że niezdarnie klikasz po całym ekrania. PS: toporniejszy jest Szajsung Avila, a pozniej tylko kamień. 🙂
  17. pokazuje wpisy datami. We wszystkich Nokiach jest tak samo. Zupełnie w niczym to nieprzeszkadza.
  18. To również jest dla mnie niezrozumiałe. Przy pomniejszonej stronie wystarczy ruch palca i juz jesteśmy na dole. PS: jaki telefon to umożliwia.?
  19. Przy nieodebranej rozmowie lub smsie dostajemy powiadomienie. Takie czerwone kółeczko np przy Wiadomościach. Przy smsach wygnał jest powtarzany. Rozumiem, że `przeszukanie` telefonu to dla Ciebie naciśnięcie jednego klawisza `home` lub `power` ??

  Po tym co przeczytałem moge stwierdzić, że masz ok 45 lat. Wielkie palce. Całe życie miałeś Nokie i nie masz zielonego pojęcia o muzyce 🙂 To nie są podstawowe niedociągniecia, tylko po prostu jesteś przyzwyczajony do innych rozwiązań, które nie do końca były lepsze. Napisałeś, że Twoja przygoda z iPhonem dopiero sie zaczyna. Pobaw sie a napewno sie przekonasz. iOS jest bardzo łatwy w obsłudze. Proponuje zabawe jakimś Androidem przez jeden dzień. Wtedy szybko zrozumiesz dlaczego iPhone jest taki a nie inny. Wyjątkowy :-).

 5. avatar

  Krzysztof

  Wersja dla „słabszych”:

  Ad. 6 najnowszy SMS jest na samym końcu listy (przewijanie, możliwość przeoczenia …)

  Zapraszam do wymiany merytorycznych uwag.

  PS. Ajfon to tylko telefon – narzędzie – ale widać dla niektórych bożyszcze, pewnie prowadzi ich światełko z wyświetlacza …

 6. avatar

  leonnelson

  Wchodzac w wiadomosci od razu pokazuje Ci najnowsze wiadomosci. Wiec jak cos mozesz przeoczyc ???
  Haha patrzac po tym co piszesz, mozesz rzeczywiscie miec ajfona a nie iPhona :))