Uniwersalna ładowarka do wszystkich telefonów w UE - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Europejski Urząd Standaryzacji wydał oświadczenie, które informuje nas o tym, że od 2011 roku w UE będzie obowiązywała tylko jedna standardowa ładowarka do wszystkich modeli telefonów. Standardowym złączem ma stać się micro USB, które posiada szerokie zastosowanie techniczne.

Pod standardem Unii Europejskiej podpisało się wiele producentów takich jak…
Apple, Emblaze Mobile, Huawei, LG, Motorola, Mobility, NEC, Nokia, Qualcomm, Research in Motion (RIM), Samsung, Sony Ericsson, TCT Mobile (Alcatel), Texas Instruments oraz Atmel.

Jedyną rzeczą, która mnie zastanawia jest sposób rozwiązania tej sprawy przez Apple. Jak wiemy urządzenia spod znaku nadgryzionego jabłka korzystają ze skomplikowanego złącza dokującego.

Czy Apple zrezygnuje z tego rozwiązania, a może umieści micro USB i swoje złącze?

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 714
Data opublikowania wpisu: piątek, 31 Grudzień 2010, 13:26.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, Wydarzenia
Tagi: , , ,

4 komentarze. Napisz komentarz

  1. avatar

    nevoX

    Apple ostatnio bardzo idzie w miniaturyzacje. Jeśli przejście z SIM na micro, było dla nich niezbędne do pozyskania miejsca, to nie widzę przeszkody w przejściu z bądź co bądź rozległego złącza dokującego na małe USB. Idealnie pasuje do ich strategii. Z drugiej strony… Apple nie ustępuje.

  2. Trochę dziwne jest dla mnie to posunięcie UE. Nie powinno ich interesować czy będę używał ładowarki od Nokii, Apple, a może jeszcze SE. Nie rozumiem tego wszystkiego.

  3. Powodów, dlaczego UE się tym zainteresowało, to nie znam, ale sam pomysł jest dobry. Gdzie nie pójdę, to zawsze znajdę jakąś ładowarkę do swojego telefonu :).

    Co do rozwiązania Apple – ja liczę na 2 w 1 – to by było najlepsze rozwiązanie, nie wiem tylko, czy możliwe do zrealizowania :/.

  4. W zasadzie mogą trochę przebudować swoje gniazdo. Micro USB mogło by być w środku złącza dokującego. Na pewno coś da się wymyślić w tej sprawie 😉