Przyjmowanie płatności kartą z aplikacją payleven - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Wydawca aplikacji do akceptowania kart płatniczych za pośrednictwem iPhona, iPoda Touch lub iPada zsynchronizowanym terminalem płatniczym, firma payleven, postanowiła otworzyć nowe horyzonty zarówno przed przedsiębiorcami jak i pozostałymi śmiertelnikami. Obecnie apka payleven działa na wszystkich smartfonach Apple iOS (3GS, 4, 4S, 5), jak również na wszystkich iPadach i urządzeniach iPod Touch z wersją operacyjną 4.3 i wyższą.

Parowanie i Płatność

Mobilne urządzenia typu chip&pin, takie jak payleven, działają na zasadzie łączenia się smartfona i terminala poprzez Bluetooth. Aplikacja jest bezpłatna, lecz do utworzenia konta klienta niezbędne jest podanie numeru rejestracyjnego terminala. Następnie należy poprzez Bluetooth sparować oba urządzenia wg instrukcji do pobrania ze strony payleven.

Po zalogowaniu się do swojego konta pojawia się przejrzyste menu. Aplikacja cały czas informuje o bezpieczeństwie przeprowadzanej transakcji, a także o statusie połączenia z terminalem.

menu

 

Sprzedawca wprowadza kwotę na iPhonie, która po chwili pojawia się na ekranie czytnika oraz dodaje opis lub zdjęcie sprzedawanego produktu lub usługi.

nowa_platnosc

Zdjęcie można wykonać na miejscu lub wybrać z przygotowanej wcześniej galerii.

produkty

Następnie, kupujący umieszcza kartę w terminalu, wpisuje swój PIN i zatwierdza – zupełnie jak w tradycyjnym terminalu.

chip pins

Po zakończeniu transakcji pojawia się okno z wyborem rodzaju pokwitowania – w zależności od życzenia klienta można ten krok pominąć, przesłać na podany e-mail lub wydrukować na tradycyjnej drukarce lub przenośnej mini-drukarce termicznej Bixolon.

potwierdzenie

Istnieje także możliwość późniejszego i/lub powtórnego wygenerowania potwierdzenia, które jest  dostępne w historii sprzedaży.

historia_sprzedaży

Dla obawiających się o bezpieczeństwo swoich pieniędzy i danych – ani w historii, ani na wydruku, nie zachowują się i nie pojawiają się dane osobowe ani pełne numery karty (jedynie 4 ostatnie cyfry). Także na żadnym z obu urządzeń nie są przechowywane żadne wrażliwe dane, a informacje przesyłane w procesie autoryzacji są szyfrowane i chronione (EMV, PCI, E2E).

Dla usprawnienia pracy i zarządzania aplikacja daje możliwość przypisywania transakcji do konkretnych pracowników (np. w przypadku pracy zmianowej np. w restauracji). W zakładce „Lista Pracowników” można w ramach konta głównego tworzyć indywidualne subkonta dla różnych osób.

lista_praconikow

Prosta i intuicyjna aplikacja w połączeniu z mobilnym terminalem Chip&PIN stanowi alternatywę dla tradycyjnych terminali płatniczych. Technologia ta ma wielu zwolenników i stale rosnącą liczbę użytkowników na całym świecie, na naszym rynku jest stosunkowo młoda. Jak zapewnia wydawca, prace nad nowymi funkcjami aplikacji trwają. W maju br. payleven nawiązało współpracę z Apple i ich terminal Chip&PIN jest dostępny także w Apple Store.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 302
Data opublikowania wpisu: czwartek, 29 sierpnia 2013, 15:05.
Kategorie: Ciekawostki, Recenzje aplikacji i gier
Tagi: , , , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.