Adobe prezentuje Creative Cloud - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Nowa wersja Adobe CS6 podstawą Creative Cloud San Jose, Kalifornia/Warszawa, 23 kwietnia 2012 r. — Firma Adobe zapowiedziała rozwiązanie Adobe Creative Cloud, rewolucję w dziedzinie udostępniania narzędzi i usług, która zmieni środowisko pracy kreatywnych profesjonalistów na całym świecie. Adobe Creative Cloud jest punktem wyjścia do tworzenia, udostępniania i dostarczania przestrzeni do kreatywnej pracy, opartym na najnowszym wydaniu Adobe Creative Suite 6 (patrz: oddzielna informacja prasowa), wyposażonym w innowacje na miarę branży – definiujące na nowo narzędzia do projektowania, tworzenia stron WWW, materiałów wideo oraz cyfrowej obróbki obrazu.

Cechy Adobe Creative Cloud:
• Przynależność do Creative Cloud pozwala użytkownikom na pobieranie i instalowanie każdego elementu pakietu Adobe CS6, oraz dwóch nowych produktów dla standardu HTML5: Adobe Muse i Adobe Edge Preview.
• Creative Cloud integruje aplikacje Adobe na tablety, takie jak np. Photoshop Touch,
w sposób niezauważalny synchronizuje i przechowuje w chmurze wszystkie pliki, dzięki czemu można je udostępniać i mieć do nich dostęp na każdym urządzeniu.
• Członkowie Creative Cloud będą mogli w łatwy sposób dostarczać mobilne aplikacje do sklepów dla systemów iOS i Android oraz publikować, zarządzać, a także hostować strony WWW.
• Członkowie Adobe Creative Cloud będą mieć dostęp do aktualizacji aplikacji, w tym również do najnowszych rozwiązań Creative Suite, zanim jeszcze zostaną one opublikowane jako główne aktualizacje CS oraz do innych nowych produktów i usług, które dopiero się pojawią.
• Członkostwo w Adobe Creative Cloud to koszt € 47.99 za miesiąc przy rocznej subskrypcji. Dostępna jest również specjalna wstępna oferta za € 27.99/miesiąc dla klientów indywidualnych korzystających z pakietów CS3, CS4, CS5 i CS5.5.

„Pragnienie wyrażania swojej kreatywności jest powszechne i towarzyszy każdemu człowiekowi, od dzieci po profesjonalistów. Potrzeba realizacji tego uniwersalnego pragnienia jest w dzisiejszych czasach wyjątkowo istotna” — powiedział Shantanu Narayen, dyrektor generalny Adobe. „Adobe pomaga w realizacji potencjału twórczego, oferując możliwość uchwycenia, dopracowania i opublikowania swojej koncepcji niezależnie od tego gdzie i kiedy pojawi się inspiracja”.

Creative Suite 6 i innowacyjne narzędzia HTML5 sercem Creative Cloud
• CS6 zawiera główne wersje sztandarowych produktów branżowych, takich jak: Adobe Photoshop CS6 (patrz: oddzielna informacja prasowa), Adobe InDesign CS6, Adobe Illustrator CS6, Adobe Dreamweaver CS6, Adobe Premiere Pro CS6, Adobe After Effects CS6, Adobe Flash Professional CS6 itd. Przynależność do Creative Cloud umożliwia pobieranie i instalowanie wszystkich 14 aplikacji Adobe Creative Suite.
• W ramach abonamentu Creative Cloud dostępne są nowe narzędzia Adobe Muse i Adobe Edge Preview, przeznaczone do projektowania i programowania w ramach HTML5, co pokazuje wkład Adobe w rozwój najnowszych standardów.

Creative Cloud łączy Adobe Touch Apps z narzędziami CS6
• Adobe Creative Cloud integruje linię kreatywnych rozwiązań Adobe – desktopowych aplikacje CS6.
• Adobe Touch Apps przenosi profesjonalną kreatywność na tablety, obejmując rozmaite obszary pracy twórczej: edytowanie obrazów, kreacje, szkicowanie, tworzenie nastroju, przygotowanie stron WWW i aplikacji mobilnych, prezentacja efektów końcowych.
• Photoshop Touch i Adobe Ideas to już sprawdzone hity na iPady i tablety pracujące na Androidzie. Trzy dodatkowe narzędzia: Adobe Collage, Adobe Debut i Adobe Proto dostępne już na Androida, wkrótce będą też dostępne na iPady.
• Nowa aplikacja Adobe Creative Cloud Connection, przeznaczona na komputery PC, umożliwia synchronizowanie, udostępnianie i przechowywanie plików z urządzeń mobilnych i komputerów PC.
• Abonament Creative Cloud obejmuje do 20 GB pamięci masowej w chmurze. W najbliższym czasie będzie możliwe dokupienie dodatkowej przestrzeni dyskowej.

Usługi publikacji Creative Cloud optymalizują proces tworzenia aplikacji i serwisów WWW
• Usługi publikacji w Creative Cloud będą zawierać możliwość prostej publikacji aplikacji, magazynów i katalogów na iPady, iPhone’y i urządzenia pracujące na Androidzie
• Użytkownicy mają dostęp do internetowej biblioteki czcionek o nazwie Adobe Typekit, czyli do rozwiązania, które jako pierwsze umożliwiło stosowanie prawdziwych czcionek w serwisach WWW. Biblioteka Adobe Typekit zawiera ponad 700 krojów czcionek czołowych twórców.
• Nowe możliwości hostingu WWW, zintegrowane z subskrypcją Adobe Creative Cloud, umożliwiają użytkownikom z całego świata łatwe tworzenie i hosting efektownych serwisów internetowych. Integracja rozwiązań Adobe Muse, Typekit i funkcji hostingu WWW upraszcza obieg pracy przy tworzeniu serwisów.

Członkowie otrzymują stały dostęp do nowych aplikacji, usług i dodatków
Członkowie Creative Cloud otrzymają dostęp do aktualizacji aplikacji z pakietu Creative Suite, jak również do innych nowych produktów i usług, które pojawią się w przyszłości na rynku, m.in.:
• Adobe Photoshop Lightroom 4 – rozwiązanie na komputery stacjonarne, które umożliwia perfekcję w fotografii – od pierwszej migawki, aż do gotowego zdjęcia; pierwsze pełne wydanie Adobe Edge, przełomowego narzędzie HTML5; oraz Digital Publishing Suite (Single Edition) – technologia do tworzenia i dostarczania publikacji na iPada.
• Creative Cloud będzie zawierać również usługi szkoleń i pomocy technicznej oraz funkcje społecznościowe, umożliwiające nawiązanie kontaktu z twórcami z całego świata.

Zobacz, jak firma Adobe zmienia proces twórczy, wprowadzając usługę Adobe Creative Cloud i pakiet Creative Suite 6. Zapisz tę datę i połącz się 24 kwietnia o 17:00, aby uczestniczyć w polskim premierowym pokazie online oprogramowania CS6
www.adobe.com/go/createnow_pl

Ceny i dostępność
Produkty pakietu Adobe Creative Suite 6 oraz chmura Adobe Creative Cloud będą dostępne w ciągu 30 dni i można je już zamawiać. Subskrypcja Adobe Creative Cloud będzie dostępna w 36 krajach i w wielu językach. Cena miesięcznego abonamentu Creative Cloud dla użytkownika indywidualnego to € 47.99 przy rocznym okresie subskrypcji lub € 71.99 przy subskrypcji miesięcznej. Więcej informacji na stronie www.adobe.com/go/creativecloud.

Adobe nadal oferuje w sprzedaży 14 produktów punktowych pakietu CS6 oraz edycję Adobe Creative Suite 6 Design & Web Premium (€ 1,899), Adobe Creative Suite 6 Design Standard (€ 1,299), Adobe Creative Suite 6 Production Premium (€ 1,899) oraz Adobe Creative Suite 6 Master Collection (€ 2,799). Określono także ceny aktualizacji oprogramowania do nowych wersji dla uprawnionych użytkowników. Klienci mogą nabyć pakiet Creative Suite 6 na stronie Adobe.com lub za pośrednictwem wybranych punktów sprzedaży detalicznej, dystrybutorów i sklepów internetowych. Więcej informacji o cenach produktów zawiera strona:
http://www.adobe.com/products/creativesuite.html.

Aplikacje Adobe Touch można nabyć oddzielnie w sklepie iTunes App Store lub Google Play. Cena każdej aplikacji to € 7,99. Klienci, którzy zamówią roczną subskrypcję Adobe Creative Cloud, mogą skorzystać z ofert specjalnych na aplikacje Adobe Touch. Więcej informacji można znaleźć pod adresem: www.adobe.com/products/touchapps.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 91
Data opublikowania wpisu: poniedziałek, 23 kwietnia 2012, 18:56.
Kategorie: Ciekawostki, Wydarzenia
Tagi: ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.