iBox: Bezprzewodowe ładowanie i synchronizacja urządzeń Apple jeszcze na sklepowych półkach - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Apple rozpoczęło pracę nad nowym innowacyjnym sposobem pakowania produktów. Dzięki nowym opakowaniom firma z Cupertino zamierza bezprzewodowo ładować oraz aktualizować oprogramowanie swoich urządzeń znajdujących się jeszcze na sklepowych półkach. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownik po wyjęciu produktu z pudełka od razu będzie mógł korzystać z najnowszej wersji oprogramowania oraz będzie miał naładowaną do pełna baterię.

Jak na razie nie znamy szczegółów tego rozwiązania. Jedynie udało nam się dotrzeć do patentu zatytułowanego „Active Electronic Media Packaging”, który przedstawia wyżej opisane rozwiązanie.

Sądzę, że ładowanie urządzeń będzie odbywało się z wykorzystaniem zjawiska indukcji, czyli rozwiązaniem, które od pewnego czasu jest już obecne na rynku. Jednak zastanawiam się w jaki sposób urządzenia będą się synchronizowały. Możliwe, że co określony czas automatycznie się uruchomią i poprzez sieć WiFi pobiorą nowe oprogramowanie.

Co sądzicie o takim sposobie pakowania produktów? Czy waszym zdaniem wpłynie on na finalną cenę produktu?

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 169
Data opublikowania wpisu: piątek, 13 kwietnia 2012, 18:36.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, Wydarzenia
Tagi: , , , , , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.