Sprzedaż podróbek iPhone na ulicach jest codziennością - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Kilkanaście dni (9-tego lutego) temu pewien uliczny sprzedawca zaproponował oficerowi NYPD zakup iPhone’a za śmieszną kwotę.

Policjant zdziwiony całą sytuacją poprosił o pokazanie urządzenia. Sam był posiadaczem smartphone’a Apple i po kilku chwilach rozpoznał, że jest to podróbka. Jakość materiałów, z których składało się urządzenie była bardzo niska, a ponadto w niewłaściwy sposób zamontowano przycisk Home. Oczywiście urządzenie korzystało z innego systemu operacyjnego.

Chwilę później oficer ustalił, że sprzedawca jest pracownikiem jednego z nowojorskich sklepów z elektroniką. Nasz detektyw wraz z innymi funkcjonariuszami wybrał się do wcześniej wspomnianego sklepu, aby wyjaśnić całą sytuację.

Okazało się, że w sklepie znajdował się magazyn podróbek produktów Apple. Zarekwirowano 436 iPhone’ów, 21 iPadów oraz 128 iPodów. Dodatkowo aresztowani zostali wszyscy pracownicy sklepu.

Jak na razie finał sprawy nie jest jeszcze znany…

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 455
Data opublikowania wpisu: sobota, 25 Luty 2012, 18:59.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, iPad, iPhone 4, iPod, Wydarzenia
Tagi: , , , , , , ,

3 komentarze. Napisz komentarz

  1. avatar

    domal

    podróbki Apple to jedno, ale patrzcie na te wszystkie słuchawki w tle – pudełka czarno-czerwone i czarno-białe to Monster Beats by Dr Dre Tour, a całe czarne to Monster Beats by Dr Dre Pro model DETOX – również warte spooooro pieniędzy. dobry pomysł na biznes chłopaki mieli, ale żeby proponować sprzedaż funkcjonariuszowi policji?!

  2. Dokładnie nie wiem jak to było, ale możliwe, że gość był bez munduru i dlatego podszedł do niego sprzedawca.