Apple próbuje unieszkodliwić AppTrackr.org - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Apple podejmuje coraz bardziej stanowcze kroki, aby przeciwdziałać szerzącemu się piractwu. Ostatnio firma z Cupertino wysłała pismo do właściciela serwisu AppTrackr.org, w którym został „poproszony” (zbyt grzecznie to brzmi, a nie powinno) o zakończenie działalności serwisu. Prawdopodobnie deweloperzy coraz częściej informują Apple o zmniejszeniu zysków z powodu nielegalnego pobierania aplikacji, więc jakaś reakcja ze strony firmy musiała nastąpić.

AppTrackr jest najbardziej popularnym serwisem na świecie, który przechowuje bazę tysięcy, a nawet milionów linków, które umożliwiają bezpłatne pobranie większości aplikacji.

Kilka dni temu zakończyło się przenoszenie serwerów wcześniej wspomnianego serwisu do krajów, w których nie obowiązują prawa autorskie. Ma to zapewnić bezproblemowy byt serwisu w przyszłości. Dodatkowo po kliknięciu w każdy link wychodzący musimy wpisać kod CAPATCHA, aby przejść na zewnętrzną stronę.

Jesteście zaskoczeni takimi działaniami Apple czy spodziewaliście się tego? Jestem pewny, że wśród Was jest sporo użytkowników serwisu AppTrackr.org. Nie piszcie, że nie bo nie uwierzę…

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 767
Data opublikowania wpisu: sobota, 31 grudnia 2011, 15:28.
Kategorie: Apple, AppStore, Ciekawostki
Tagi: , , , , , ,

5 komentarzy. Napisz komentarz

 1. avatar

  Kamil

  Ja zawsze myślałem, czy Apple w końcu coś do nich napisze, czy będą tak sobie dalej prowadzić stronę bez kłopotów 😛

 2. avatar

  Tomek

  Ten serwis to akurat tylko pewne ułatwienie w skorzystaniu z pirackich aplikacji.

 3. Rzekłbym bardzo spore ułatwienie. Wszystko da się tam znaleźć.

 4. Trochę późno się obudzili. Ułatwienie przeogromne, bo nawet specjalna aplikacja jest. Wątpie, żeby sobie z tym Apple poradziło, bo znanego serwisu z torrentami mimo wielu prób nikt nie zamknął.

 5. avatar

  Divin

  Mam iphona prawie 2 lata i ipada 2 od czasu polskiej premiery, i w życiu nie byłem na tej stronie, bo nie wiedziałe,m że istnieje.

  Ps. dzieki za info Hahahahah