Aplikacja Art4Europe innowacją roku - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

W ubiegłą środę w siedzibie Urzędu Miasta Poznania wręczono nagrody w konkursie „Wynalazek Roku”. Jury, jako najbardziej innowacyjny projekt roku 2011, uznało aplikację Art4Europe, która dzięki technologii rozpoznawania obrazu, identyfikuje dzieła sztuki i dostarcza o nich informacje. W tym roku tytułem „Wynalazku Roku” nagrodzono rezonator helikoidalny – urządzenie służące minimalizacji hałasu. W jury konkursu zasiadali naukowcy z Politechniki Poznańskiej, pracownicy Biura Promocji Miasta Poznania oraz przedstawiciele firmy Komputronik.

– Jestem dumna, że w Poznaniu znaleźliśmy firmę z takimi możliwościami – mówi o twórcach „Art4Europe” Katarzyna Jakubowska, dyrektor sprzedaży i marketingu w firmie Komputronik. – Oni zaproponowali coś, co globalne firmy, jak Intel czy Microsoft już zaproponowały, jednak żadna z nich nie wdrożyła projektu lokalnie. Na pewno będziemy ich wspierać – dodaje.

Użytkownik aplikacji Art4Europe, znajdując się w muzeum, robi zdjęcie obrazu telefonem. Na tej podstawie uzyskuje dodatkowe informacje o tym obrazie. Może to być tekst w dowolnym języku, film, czy też inne obrazy danego malarza. Aplikacja działa w oparciu o technologie rozpoznawania zdjęć opracowaną przez firmę iTraff Technology. Młodzi poznańscy twórcy mają już za sobą międzynarodowe sukcesy za sprawą aplikacji SaveUp, która wykorzystuje tę samą technologię identyfikacji obiektów, a służy do szybkich zakupów multimediów.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 157
Data opublikowania wpisu: czwartek, 29 Grudzień 2011, 18:53.
Kategorie: AppStore, Ciekawostki, Wydarzenia
Tagi: , ,