iPhone 5: Wadliwe ekrany dotykowe firmy Wintek - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Digitimes informuje, że sprzedaż iPhone 5 może zostać opóźniona z powodu wadliwych produktów firmy Wintek. Ekrany, które miały znaleźć się w nowej generacji smartphone’a Apple posiadają wadę o nazwie „delayed bubble”. Jest to defekt, który powstaje podczas laminowania paneli dotykowych i jest trudny do uniknięcia przy produkcji przemysłowej.

Wintek jest producentem około 20-30% ekranów dotykowych dla iPhone’a 5. Jednak w najbliższym czasie ilość produkowanych komponentów ma zostać zwiększona do około 65%.

Z nieoficjalnych informacji wiadomo, że Foxconn ma już przygotowane 150 000 urządzeń, jednak wciąż czeka na finalną wersję iOS, która jest ciągle łatana przez sztab programistów Apple.

Jestem ciekawy, kiedy rozpocznie się sprzedaż iPhone’a 5. Pewnie stanie się to w połowie października, ale nigdy nic nie wiadomo…

PS. Żeby wszystko było jasne dodam, że Wintek jest producentem paneli dotykowych, które zespala z ekranami innych producentów w swojej fabryce.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 278
Data opublikowania wpisu: sobota, 24 września 2011, 13:58.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, iPhone 5
Tagi: , , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.