Apple ma więcej pieniędzy niż… - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Końcówka rozpoczętego tytułu wpisu jest równie zaskakujące jak gradobicie w lipcu czy sierpniu. Zapewne każdy z was wie, że rząd amerykański boryka się ze sporymi problemami finansowymi, a sama Ameryka (prawie) stoi na skraju bankructwa.

Na łamach serwisu FinancialPost pojawił się bardzo ciekawy artykuł na ten temat. Okazało się, że USA posiada mniejszy zasób gotówki niż firma Steve’a Jobsa. Aktualnie Apple ma do dyspozycji $75,876, a kraj pod przewodnictwem Baracka Obamy $73,768 mld.

Ups, chyba jest coś nie tak. Szczerze mówiąc to wstyd dla kraju posiadającego ponad 300 milionów mieszkańców. Jest to przedziwna sytuacja. Rzadko zdarza się, że firma posiada więcej pieniędzy od kraju, w którym jest zarejestrowana.

Ciekaw jestem czy taka sytuacja za kilka lat nie zdarzy się w naszym kraju. Jak sądzicie? Może macie już jakiegoś kandydata (firmę), który tego dokona.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 97
Data opublikowania wpisu: wtorek, 2 sierpnia 2011, 10:00.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, Wydarzenia
Tagi: , , , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.