Twoja komórka ostrzeże przed kontrolą prędkości!!! - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

MapaMap RadarSTOP – to najnowsze bezpłatne oprogramowanie na telefony komórkowe, które ostrzeże użytkownika przed kontrolą prędkości. Oprogramowanie może pracować w tle, gdy nasz telefon znajduje się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowym, a co najważniejsze jest w pełni legalne.

Ostrzeganie przed automatyczną kontrolą prędkości na drodze, czyli popularnymi fotoradarami, do tej pory było domeną urządzeń do nawigacji samochodowej, które standardowo takie funkcje udostępniają. Natomiast znany Polski producent map cyfrowych, firma IMAGIS S.A. przekonuje, że do ostrzegania przed fotoradarami wystarczy telefon komórkowy z bezpłatnym programem o nazwie MapaMap RadarSTOP.

MapaMap RadarSTOP to bezpłatny program, który po wgraniu do telefonu i uruchomieniu potrafi uchronić użytkownika przed niejednym mandatem. Jego podstawową funkcją jest ostrzeganie przed fotoradarami, ale nie tylko, gdyż program poinformuje także, z jaką prędkością należy minąć fotoradar, oraz ostrzeże przed miejscami, w których często rozstawia się z radarem policja lub inspekcja ruchu drogowego. Oprogramowanie, MapaMap RadarSTOP przystosowane jest także do ostrzegania przed tak zwanymi „strefami pomiaru prędkości”, które już wkrótce zagoszczą na naszych drogach.

Jeżeli nasz telefon w czasie podróży będzie zainstalowany w uchwycie samochodowym, to oprócz ostrzegania dźwiękowego na ekranie telefonu zobaczymy graficzne informacje o zbliżaniu się do fotoradaru, naszą aktualna prędkość oraz prędkość, z jaką bezpiecznie radar miniemy. Natomiast, jeżeli włączymy funkcje „Pracuj w tle” nasz telefon może znajdować się w kieszeni, torebce czy schowku samochodowych, a i tak w odpowiedniej chwili ostrzeże nas specjalnym komunikatem dźwiękowym.

Nad aktualnością danych o fotoradarach czuwa sztab specjalistów od map cyfrowych z firmy IMAGIS. Gwarantuje to rzetelność wprowadzanych danych gdyż IMAGIS od lat produkuje własne oprogramowanie do nawigacji samochodowej pod marką MapaMap zarówno do przenośnych urządzeń GPS oraz do telefonów komórkowych. Producent deklaruje, że na bieżąco będzie śledził sytuację na polskich drogach dotyczącą pojawiających się punktów kontroli prędkości. Szczególna uwaga zostanie zwrócona na miejsca ustawienia fotoradarów, których liczba będzie się w ciągu najbliższych lat dynamicznie zmieniała.

Jeżeli jednak podczas naszych podróży spotkamy nowy (dopiero, co postawiony) fotoradar, którego będzie brakowało w bazie danych, możemy go dodać do pamięci programu własnoręcznie, wykorzystując funkcję „Nowe Zdarzenie”. W ten sam sposób do bazy danych możemy dodać miejsce sporadycznych kontroli prędkości, czyli popularne policyjne „suszarki”. Funkcja nowe zdarzenie umożliwia także wprowadzenie informacji o zastanym na drodze czasowym remoncie lub objeździe, aby w przyszłości program zawczasu nas o nim ostrzegał.

Wielką zaletą programu MapaMap RadarSTOP jest jego darmowa dystrybucja. W momencie premiery został on dostosowany do telefonów iPhone. W przeciągu tygodnia od premiery pojawi się również na telefony komórkowe z systemem operacyjnym Android. Oznacza to, że już teraz można go bezpłatnie pobrać ze sklepu internetowego App Store dla telefonów iPhone, a za chwilę będzie dostępny w sklepie Android Market (dla telefonów z systemem Android). Producent obiecuje, że program będzie sukcesywnie dostosowany również na pozostałe rodzaje telefonów komórkowych.

Warto również wspomnieć, że aby program działał zgodnie z jego przeznaczeniem telefon powinien posiadać wbudowany moduł GPS lub być podłączonym do zewnętrznego odbiornika GPS na przykład poprzez port bluetooth. Na szczecie większość telefonów z systemem android oraz iphon’ów moduł GPS ma wbudowany, tak, więc dla ich posiadaczy pozostaje tylko bezpłatnie pobrać program i włączyć w trakcie jazdy, aby przekonać się o jego przydatności.

Producent informuje także, że w przygotowaniu znajduje się już kolejna wersja tego programu o nazwie MapaMap RadarSTOP CB, która będzie udostępniła funkcję głosowej rozmowy pomiędzy użytkownikami na zasadzie popularnych odbiorników CB RADIO.

Opis produktu oraz możliwość pobrania znajdziecie tutaj…

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 349
Data opublikowania wpisu: wtorek, 19 Lipiec 2011, 18:49.
Kategorie: AppStore, Zapowiedzi gier i aplikacji
Tagi: , ,

1 komentarz. Napisz komentarz

 1. avatar

  Jerry_R

  Hmm, po komentarzach widac, ze dane sporo nieraktualne, co nie dziwi… W koncu dostarcza je producent map cyfrowych… Od samego poczatku tak czulem jak czytalem.

  Co z ogromna masa ludzi, ktorzy ostrzegaja innych o tymczasowych kontrolach?
  Co z pokazywaniem przeplywnosci drog w PL?

  Z ta jakoscia danych i bez ludzi – fajny bajer do darmowej aktualizacji danych dla producenta map… Jedyna zaleta – to praca w tle.

  Jak na razie – nie jest konkurencja dla YANOSIKA.