Navatar = Mobilne CB Radio i moduł nawigacyjny w jednym - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Navatar, polski startup powstały w 2010 roku, którego symbolem jest latarnia rzucająca światło na drogę, udostępnił z początkiem roku darmowy moduł nawigacyjny GPS na telefony iPhone i Android. Po zarejestrowaniu w serwisie użytkownik może w szybki sposób wyszukać najbliższe pogotowie, aptekę całodobową (24h), warsztat samochodowy czy swoje ulubione miejsca. Teraz Navatar udostępnia mCB, pierwsze w Polsce głosowe CB Radio bez anten, umożliwiające pozostawienie ważnego komunikatu głosowego w określonej lokalizacji. Użytkownicy znajdujący się w pobliżu mogą te wiadomości odsłuchać. W ten sposób możemy usłyszeć o nagłym zdarzeniu na drodze, np. wypadku i tworzącym się korku. W okresie promocyjnym korzystanie z mCB jest darmowe.

Trzy miesiące po swoim debiucie na rynku, Navatar udostępnia mobile CB (mCB), pierwsze w Polsce głosowe CB Radio na smartfony z wykorzystaniem technologii GPS. Posiadając smartfon z systemem Android lub iPhone kierowca, po zainstalowaniu aplikacji Navatar, może nagrywać i odsłuchiwać głosowe komunikaty drogowe nagrane centralnie lub przez innych użytkowników. Dodatkowo aplikacja umożliwia wprowadzanie danych dotyczących cen paliw, co – wraz ze wzrostem liczby użytkowników aplikacji – umożliwi kierowcom wyszukanie tańszej stacji w okolicy.

Navatar, mobilny asystent podróży, umożliwia wprowadzenie danych dotyczących tankowania, takich jak cena czy ilość zatankowanych litrów. Z czasem, gdy coraz więcej kierowców będzie rejestrować swoje tankowania, podpowie, gdzie najtaniej zatankować i zaoszczędzić pieniądze.

Navi, czyli usługa nawigacyjna, doprowadzi Cię do celu podróży. Użytkownicy mogą również stać się „mapperami” i, dzięki połączeniu z kontem Open Street Map („Wikipedia wśród map”), uzupełniać mapy na własnym terenie na podstawie „śladów” swoich podróży. W ten sposób mapa Polski jest stale uzupełniana i wzbogacana przez społeczność. Twórcy Navatara zapowiadają, że aktualizacje map będą następować w cyklach tygodniowych.

Inna popularna funkcja Navatara to ostrzeżenia przed utrudnieniami na drodze (korek, remont, patrol policji, radar) za pomocą jednego przycisku.

Plany Navatara na ten rok obejmują m.in. udostępnienie dalszych aplikacji mobilnych w oparciu o platformę lokalizacyjną, rozbudowę modułu nawigacyjnego i mCB, migrację na inne platformy smartfonowe, a także nawiązywanie partnerstw z dostawcami treści, miastami i firmami zainteresowanymi scenariuszami wokół lokalizacji (location based services).

Niezmiernie ważny dla NavatarLabs jest dialog z kierowcami, członkami społeczności, którzy najlepiej wiedzą, gdzie jeszcze należy skierować światło Navatara, aby w Polsce jeździło się lepiej.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 320
Data opublikowania wpisu: czwartek, 30 czerwca 2011, 18:10.
Kategorie: AppStore, Zapowiedzi gier i aplikacji
Tagi: , , , , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.