Geohotowi się upiekło, a innym? - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Na początku tego roku Geohot został pozwany przez Sony z powodu złamania Playstation 3. Jednak w marcu zwaśnione strony doszły do porozumienia i sprawa została umorzona. Mogłoby nam się wydawać, że Sony zaprzestanie nękania hakerów, ale tak się nie stało.

Kolejny ze zdolnych programistów o nicku Graf_chokolo rozpoczął swoje zmagania z japońskim przedsiębiorstwem. Kilka dni temu wcześniej wspomniana osoba wydała oświadczenie, w którym pisze o tym co go czeka.
Graf_chokolo z przykrością stwierdza, że nie stać go na prawnika i prawdopodobnie znajdzie się w więzieniu. Jak na mężczyznę przystało nie zamierza się poddać, więc będzie walczył i bronił swoich racji, lecz bez adwokata nie będzie to prosta sprawa. Krótko mówiąc Sony jest zdeterminowane i nie cofnie się przed niczym.

Powyższa historia świadczy o tym, że Geohot miał bardzo dużo szczęścia. Przewód sądowy mógł zakończyć się zupełnie inaczej, a młody haker musiałby uwalniać kolejne urządzenia na komputerze znajdującym się w więziennej bibliotece.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 132
Data opublikowania wpisu: wtorek, 21 czerwca 2011, 13:22.
Kategorie: Ciekawostki, Wydarzenia
Tagi: , , , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.