Od września iPad będzie produkowany w Brazylii - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Jeden z brazylijskich ministrów ujawnił w swoim oświadczeniu datę rozpoczęcia produkcji w tamtejszej fabryce Foxconn. Wcześniejsze założenia mówiły, że budowa fabryki zakończy się na początku listopada, co jest równoznaczne z rozpoczęciem produkcji.

Jednak podczas realizacji inwestycji nie wynikło sporo nieprzewidzianych problemów, co przyczyniło się do kilku miesięcznego wyprzedzenia planu. Aktualna data inauguracji produkcji to wrzesień tego roku. Może pamiętacie, że na początku była mowa o lipcu, jednak wystąpił drobny błąd podczas montażu konstrukcji stąd to małe „opóźnienie”.

Znalazłem małą ciekawostkę, która powinna was zainteresować. Czy wiecie, że iPady w Brazylii będą o 40% tańsze? Powód takiego stanu rzeczy jest bardzo prosty. Tamtejszy rząd nie nakłada podatku VAT na produkty wyprodukowane na rodzimej ziemi, stąd taka różnica w cenie.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 77
Data opublikowania wpisu: poniedziałek, 20 Czerwiec 2011, 17:09.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, iPad 2, Wydarzenia
Tagi: , , , , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.