Który OS jest najbardziej transferożerny? - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Czy zastanawialiście się kiedyś nad tym, który system „zjada” najwięcej danych? Jeśli nie to warto nad tym chwilę pomyśleć i prześledzić moją poniższą wypowiedz.

Firma Nielsen postanowiła podjąć się realizacji tego bardzo trudnego zadania, którym było przeprowadzenie tego typu badania i sporządzenia analizy jego wyników. Zapewne domyślacie się, że dane statystyczne ujrzały już światło dzienne.
No dobrze, więc co wynika z tych słupków, cyferek i wykresów?
Wynika z nich, że w pierwszym kwartale bieżącego roku średnie zużycie transferu wśród użytkowników smartphone’ów wyniosło 435 MB, co oznacza prawie dwukrotny wzrost w stosunku do roku ubiegłego (230 MB).
Oczywiście na potwierdzenie wyżej zamieszczonych informacji mam niezbite dowody, a w zasadzie jeden dowód, którym jest wykres. Przedstawia ona zużycie transferu przez poszczególne systemy operacyjne w kilku następujących po sobie kwartałach.

Wynikają z niego następujące informacje:
– Android: 582 MB, wzrost o 86%
– iOS: 492 MB, wzrost o 58%
– BlackBerry: 127 MB, wzrost o 57%

Ciekawe czy ktoś z was kontroluje transfer na swoim urządzeniu i orientuje się ile zasobów zużywa każdego miesiąca? Czekam na wasze odpowiedzi w komentarzach.

Nielsen jest wiodącym globalnym dostawcą badań marketingowych, systemów i narzędzi analitycznych wraz z profesjonalnym wsparciem i obsługą Klienta.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 192
Data opublikowania wpisu: poniedziałek, 20 czerwca 2011, 14:15.
Kategorie: Apple, Ciekawostki
Tagi: , , , , , ,

3 komentarze. Napisz komentarz

 1. avatar

  dRucKer3

  Ja mam iPhonea i od ostatniego zerowania licznika danych (19.03.2010) sciagnalem 36, a wyslalem 6,5 Gb danych ;D czyli na miesiac wychodzi mi niecale 2,5 GB danych 😀

 2. avatar

  dRucKer3

  Ps. Z tego 0,5 GB pozera mi swiatiPhone.com xD haha

 3. No bez przesady 😉 Takim wiernym użytkownikiem jesteś?