Apple przegrało z Nokią wojnę o naruszenie patentów! - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Już od dłuższego czasu toczy się walka pomiędzy Apple, a Nokią dotycząca naruszenia licznych patentów. Z najświeższych informacji wynika, że batalia sądowa dobiegła już do końca, a winny zostanie surowo ukarany.

Ku mojemu zdziwieniu przewód sądowy wygrała Nokia, dzięki czemu zyska spore odszkodowanie od firmy z Cupertino. Będzie to jednorazowa wpłata w wysokości $608 milionów oraz 1% od każdego sprzedanego iPhone’a. Ze znalezionych przeze mnie informacji wynika, że ten mały odsetek od sprzedaży smartphone’ów Apple przyniesie Nokii roczny przychód na poziomie $550 milionów.

Czy jesteście zaskoczeni wyrokiem sądu, a może się tego spodziewaliście?

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 141
Data opublikowania wpisu: środa, 15 czerwca 2011, 19:19.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, Wydarzenia
Tagi: , , , , ,

2 komentarze. Napisz komentarz

  1. Wszędzie w internecie głoszą że Nokia doszła do porozumienia z Apple i Nokia wycofała swój pozew. I że Apple ma wypłacić jakąś sumę pieniędzy oraz placić Nokii za bierzące opłaty za prawa autorskie. Ale nie wymieniają nigdzie jakie to mając być kwoty czy tym bardziej procenty. Mógłbyś zamieścić źródła z których korzystałeś?