Aplikacja Filmaster dla iPhone zadebiutowała w AppStore - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Filmaster Mobile wystartował! Aplikacja stworzona przez polski zespół informatyczny miała premierę na prestiżowej konferencji South by Southwest w Austin, w amerykańskim stanie Teksas. To pierwszy start-up z naszego kraju, który oficjalnie debiutował na SXSW.

Filmaster w wersji na komórki poleca filmy, jakie warto obejrzeć w okolicznych kinach, bazując na aktualnej lokalizacji oraz filmowym guście użytkownika. Pomaga też nawiązać kontakt z innymi maniakami kina z sąsiedztwa oraz umożliwia obserwowanie filmowych fascynacji znajomych. Aplikacja na starcie pobiera z telefonu informację o naszym położeniu i prezentuje repertuar okolicznych kin, wyróżniając pozycje, które według algorytmu rekomendacji najbardziej nam się spodobają. Gdy zaznaczymy, że wybieramy się na dany seans, wiadomość tę otrzymują nasi znajomi, nie tylko na Filmasterze, ale też w popularnych serwisach społecznościowych jak Facebook czy Twitter. Ta funkcja jest szczególnie przydatna na festiwalach filmowych, gdzie z powodu ogromnego wyboru, trudno wybrać filmy jakie warto obejrzeć. Mobilny Filmaster udostępnia również dodatkowe informacje o filmach: pozwala na przeglądanie obsady, zapoznanie się z opisem fabuły, obejrzenie zwiastunów czy też poczytanie recenzji.

Darmowa aplikacja dla iPhone jest już dostępna do ściągnięcia ze sklepu AppStore.

Założyciel Filmastera, Borys Musielak, zaprezentował projekt na scenie AppCircus (http://appcircus.com/blog/apps-sxsw-circus-mashimus), gdzie do konkursowej rywalizacji stanęły najlepsze mobilne aplikacje z całego świata.
„Udział w South by Southwest to niesamowite przeżycie i ogromna szansa na rozgłos. Do Austin na cały tydzień zjeżdżają najważniejsze postacie związane z filmem i technologią. To idealne miejsce na promocję projektu, który łączy te dwie dziedziny.” – komentuje Musielak. Przyznaje, że dla Filmastera wystąpienie na SXSW oznacza ogromny prestiż, bo to pierwsze młode przedsiębiorstwo internetowe z Polski, któremu przyszło ścigać się w konkursowych zmaganiach z najlepszymi na świecie.

A tymczasem już teraz o Filmasterze robi się głośno. Napisał o nim, m.in. magazyn TIME (http://techland.time.com/2011/03/14/filmaster-app-makes-moviegoing-more-social/) i wpływowy blog TheNextWeb (http://thenextweb.com/apps/2011/03/14/filmasters-iphone-app-is-foursquare-for-cinemagoers/), a popularny serwis GigaOM, zestawił Filmastera, obok projektów takich jak Miso czy HeyZap, jako przykład nowego typu aplikacji, umożliwiających dzielenie się w czasie rzeczywistym konsumowanymi dobrami kultury. Aplikację Filmaster w ciągu kilku dni od premiery ściągnęły setki użytkowników w Stanach Zjednoczonych i na całym świecie.

Filmaster dla iPhone można ściągnąć ze strony: http://filmaster.pl/mobile

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 135
Data opublikowania wpisu: wtorek, 22 marca 2011, 15:54.
Kategorie: AppStore, Ciekawostki, Zapowiedzi gier i aplikacji
Tagi: , , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.