Dlaczego od nowego roku GPush kończy swoją działalność? - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Prosta aplikacja, a daje tak wiele – powiadomienia (Push Notification) dla posiadaczy kont pocztowych Gmail. Prosta i tania – kosztuje tylko $0,99. Po instalacji wystarczy uruchomić, wpisać swój login i hasło do konta. Po wykonaniu tych czynności zostaniemy powiadomieni w ciągu mniej niż 5 sekund o nowej wiadomości w skrzynce.

MyApple.pl

Sytuacja właśnie tak będzie wyglądała do końca tego roku kalendarzowego. Każdy użytkownik GPush’a otrzymał wiadomość, w której mowa o tym, że aplikacje nie będzie dalej wspierana. Jak zwykle powodem zakończenia działalności serwisu jest brak funduszy na jego utrzymanie.

Oznacza to, że od nowego roku będzie trzeba poszukać jakiejś alternatywy. Osobiście słyszałem o jakiś podobnych aplikacjach, jednak moja pamięć nie sięga aż tak daleko wstecz.

W związku z tym zachęcam was do umieszczenia w komentarzu swoich spostrzeżeń lub aplikacji, która może nam zastąpić GPush’a.

Liczę na waszą pomoc oraz instynkt detektywistyczny…

Dear GPush user,

Thank you for your loyal use of GPush. Unfortunately, we have determined that the value added by GPush beyond such products as Google’s own push notification service is not sufficient to merit our continued maintenance of the service. We will therefore be shutting the service down as of December 31, 2010.

We apologize for any inconvenience this may cause.

Sincerely,
The GPush Team

Podziękowania kieruje w stronę Roberta Klusek, który podesłał mi tą informacje.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 129
Data opublikowania wpisu: czwartek, 30 grudnia 2010, 21:19.
Kategorie: AppStore, Wydarzenia
Tagi: , ,

4 komentarze. Napisz komentarz

 1. avatar

  Maciej

  Boże… Przecież aplikacja od Google (która jest za darmo) umożliwia dokładnie to samo (a nawet o wiele więcej) za darmo.

  Lubię Wasz blog ale czasami takie głupoty piszecie że się czytać nie da

 2. Jak mnie czasem najdzie to ciekawe rzeczy piszę 😉 Jednak serwis kończy swoją działalność tak czy siak, a wydanie 1$ na aplikację to nie dużo.

 3. avatar

  Maciej

  Lepiej żeby nachodziło ci częściej 😉 Nie rozumiem po co kupować aplikację skoro Google oferuje o wiele lepszą (bo działającą ze swoją usługą) za darmo…

  Na nowy rok życzę lepszych tekstów na blogu

 4. Nie dziękuje 😉