Apple na pierwszym miejscu w raporcie dziurawego oprogramowania - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Na jednym z polskich blogów o hacking’u znalazłem ciekawą notkę dotyczącą Apple. Ma ona związek z lukami, które wykryto w iOS oraz innych systemach firmy z Cupertino.

Zapraszam do przeczytaniu krótkiego wpisu pochodzącego z serwisu hacking.pl

Stworzony przez firmę Trend Micro raport ujawnia niemiłe dla Apple’a fakty – to produkty właśnie tej firmy mogą niechlubnie “pochwalić się” największą liczbą znanych publicznie luk w oprogramowaniu.

Zebrane i przeanalizowane w raporcie dane pochodzą z pierwszej połowy tego roku.

Z dokumentu Threat Report wynika, iż Apple miało prawie 180 wpisów na liście CVE (Common Vulnerabilities and Exposures) publikującej zgłoszone luki. Na kolejnych miejscach z Apple uplasowały się korporacje Microsoft, Oracle, Adobe oraz Cisco.

“Niektórzy z producentów z większą liczbą błędów koncentrują się na wersjach enterprise swojego oprogramowania, co ma wpływ na wydłużenie cyklu łatania, a to z kolei dłużej pozostawia użytkowników pozbawionych ochrony” – można przeczytać w raporcie.

Trend Micro zaznaczył jednocześnie, że posiadanie większej liczby wpisów na CVE wcale nie oznacza, że dany produkt jest mniej bezpieczny od pozostałych.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 12
Data opublikowania wpisu: czwartek, 14 Październik 2010, 16:54.
Kategorie: Apple, Ciekawostki, Nowości w firmware, Wydarzenia
Tagi: , , ,

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.