Sn0wbreeze dla 3.1.3 - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

iH8sn0w wydał aktualizację swojego programu Sn0wbreeze. Dodano obsługę najnowszego oprogramowania 3.1.3. Dzięki niemu wprowadzicie w tryb JB następujące urządzenia: iPhone 2G, 3G, 3GS (tylko sztuki ze starym BootROM’em), iPod Touch 1G/2G. Użytkownicy, którzy wstrzymali się z aktualizacją z powodu SIM-lock’a mogą teraz bez przeszkód zaktualizować oprogramowanie. Oczywiście mówię tutaj o wgraniu firmware przepuszczonego przez Sn0ebreeze, ponieważ utworzony plik z softem będzie posiadał starą wersję basebandu i Blacksn0w będzie działał 🙂 Tutorial jak stworzyć niestandardowe firmware znajduje się tutaj. Wszystko robicie praktycznie tak samo, tylko musicie mieć najnowszego iTunes, oraz nową wersję programu Sn0wbreeze, która można pobrać z oficjalnej strony. A no i oczywiście trzeba mieć na dysku softa do iPhone’a w wersji 3.1.3 🙂 Firmware znajdziecie tutaj.

AKTUALIZACJA:

Wczoraj postanowiłem stworzyć sobie obraz najnowszego softu i wgrać do telefonu.

Najpierw wziąłem tryb Expert Mode. Ustawiłem wszystko tak jak chciałem, soft się zrobił i zacząłem wgrywać do iPhone’a. Tutaj pojawił się błąd 1600. No nic pomyślałem sobie, że może iREB pomoże. Wprowadziłem w DFU, wybrałem iPhone 3G w oknie programu i czekałem aż wyświetlacz iPhone’a zrobi się biały. Tym sposobem soft elegancko wgrał się do urządzenia. Niestety podczas uruchamiania na wyświetlaczu cały czas było widać jabłko i po ok 10 minutach restartował się i tak w kółko. Tym razem odpaliłem Sn0wbreeze i wybrałem Simple Mode. Stworzony plik również wgrałem przy użyciu iREB’a. Telefon odpalił. Normalnie wszystko działało. Mam SIM-locka, więc dodałem repo do Cydii i zainstalowałem blacksn0w. Nastąpiła zwiecha na etapie RELOADING DATA. Czekałem kilka minut ale nie poszło nic. Zrobiłem twardy reset i niestety na ekranie iPhone’a widziałem tylko jabłko. Taka sama sytuacja jak wcześniej. Po chwili się restartował. Robiłem kilka plików z softem i zawsze to samo. Dzisiaj zrobiłem DOWNGRADE do 3.1.2. Również przy użyciu iREB. Nie znam przyczyny występowania tego typu sytuacji. Myślę, że jest to wina Sn0wbreeze. A Wy robiliście obraz przez Sn0wbreeze? Mieliście podobne sytuacje?

Autor: Michał
Liczba odsłon wpisu: 176
Data opublikowania wpisu: piątek, 5 lutego 2010, 16:52.
Kategorie: Ciekawostki, iPhone Tuning, Jailbreak, Wydarzenia
Tagi:

4 komentarze. Napisz komentarz

  1. avatar

    Janek

    nie robiłem snowbreezem bo musclenerd napisał na swoim twitterze żeby nie stosować tego programu lub zastosować go jak go naprawią:) pozatym custom firmware nigdy do mnie nie przemawiał:)

  2. avatar

    Radol

    Ja zrobiłem dokładnie tak jak ty i dokładnie w tej samej kolejności dziś niestety powróciłem do 3.1.2. Snowbreeze 3.1.3 i blacksnow sie gryzą. Pozdrawiam.