Ile Apple traci na crackowanych odpowiednikach? - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Według najnowszych badań jakie przeprowadziła firma 24/7 Wall St, Apple i developerzy ,od startu platformy App Store stracili przez piratów już około 450 milionów dolarów! Ałaa?

“Od startu App Store odnotowano około 3 miliardy pobrań. Odsetek płatnych aplikacji to około 17%, ale aż 75% z nich jest spiracona. Liczby wskazują na to, że na każdy produkt legalnie pobrany z App Store przypadają aż trzy nielegalne ściągnięcia. Szacujemy, że od startu App Store pobrano około półtora miliarda nielegalnych aplikacji.

Użytkownicy płacą średnio 3 dolary za legalny produkt. Przyjmując założenie, że wszyscy, którzy korzystają z nielegalnego oprogramowania, pobraliby te same aplikacje legalnie – Apple i developerzy stracili sporo ponad 4 miliardy dolarów, jednak odsetek tych, którzy nie używaliby nielegalnych aplikacji faktycznie wynosi około 10%. Oznacza to mniej więcej 459 milionów straty”

Samo Apple straciło około 140 milionów. Co dziwne firma zza Oceanu nie podjęła dodatkowych kroków by chronić siebie i developerów. Co gorsza tracą na tym Ci którzy piszą dla nas aplikacje.

Autor: Maciej
Liczba odsłon wpisu: 20
Data opublikowania wpisu: piątek, 22 Styczeń 2010, 22:58.
Kategorie: Apple, Ciekawostki
Tagi:

4 komentarze. Napisz komentarz

 1. avatar

  Porki

  Wcale się nie dziwie ludziom kto normalny będzie płacił za nową gre 7 dolców jak nawet nie ma zadnej probki i nie wie czy mu sie spodoba czy nie. Apple także żeby nie trafić uruchomiło by na Polske możliwość płatności zwykłym kontem bankowym a nie kredytowym.

 2. avatar

  ariczko

  Przecież Apple informowało ile zarabia na App Store. Jakie krocie zarabiają producenci. Jakby człowiek zarabiał adekwatnie do cen nie byłoby piractwa…

 3. avatar

  Michał

  Piractwo było, jest i będzie. Ktoś wyżej dobrze powiedział, żeby Apple wprowadziło możliwość zapłaty za aplikację zwykłym kontem bankowym. Duża część użytkowników nie ma karty, a chce mieć jakąś aplikację. Wtedy jedynym rozwiązaniem jest zainstalowanie ckrackowanej. Zaraz pojawi się ankieta na ten temat 🙂