Zapisuj kontakty iPhone’a na SIM – SiManager – Cydia - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Odkąd jestem posiadaczem iPhone’a bolało mnie bardzo do tej pory, że nie mogłem zapisywać kontaktów na karcie SIM.

Teraz, po prawie roku, ktoś raczył stworzyć taką aplikację – SiManager. Aplikacja jest wciąż w wersji beta oznaczona symbolem 1.6.

Zapoznałem się już z aplikacją i zdążyłem o niej co nieco poczytać. Tak więc, niekompatybilna jest z wersją 3.1.2 i nie należy jej instalować. Na chwilę obecną często przeprowadzane są aktualizacje oprogramowania eliminujące błędy i pewnie ta niekompatybilność niebawem się zmieni. Dla niedoświadczonych użytkowników SiManager jest niezalecany. Może spowodować utratę kontaktów.

W tym celu należy zabezpieczyć się wykonując kopię zapasową kontaktów poprzez połączenie SSH.

Nawigacja do ścieżki:

/ Private / var / mobile / Library

O programie:

SiManager pozwala na importowanie, edycję i zapisywanie nowych kontaktów na karcie SIM. Aplikacja ma prosty interfejs. Najważniejsze przyciski są w menu głównym, a możemy między innymi:

  • Odczytać kontakty z SIM
  • Zapisać wybrane kontakty na SIM – w tym celu przyciskiem + dodajemy kontakty z wybranymi numerami do listy pordęcznej
  • Wyczyścić kartę SIM
  • Przekopiować wszystkie kontakty iPhone na SIM

Dwie ostatnie opcje są dostępny w przycisku Narzędzi (koło zębate)

Mamy również możliwość wyboru podpisów umieszczanych na karcie SIM: tj. kolejność imienia i nazwiska. Jest również możliwość Szybkiego zapisu.

Jeśli chcecie się zapoznać z programem, macie tą możliwość. Aby pozyskać aplikację wystarczy dodać repozytorium http://test.beyouriphone.com i pobrać program 🙂

Jak zapisywać kontakty na SIM?

  1. Pierwszą czynnością jest odczytanie informacji z karty SIM. W tym celu klikamy przycisk READ FROM SIM (pic.1).  SiManager odczytuje informacje z SIM, trwa to od jakiś czas (moja karta ma 230 wpisów i musiała być odczytana każda komórka, nawet pusta). Zaimportowane wpisy mają tło czarne.
  2. Gdy już załaduje nam się lista pozycji z karty. Możemy stare wpisy usunać, naciskając na niego – wysunie się przybornik pytający czy:  Zmodyfikować, Usunąć czy Importować.  Usuwając kontakt zostanie on podświetlony na czerwono, procedura usuwania zakończy się po finalizacji procesu edycji kontaktów. O tym w dalszej części.
  3. Dodawanie nowych kontaktów. W tym celu klikamy przycisk +. Z książki telefonicznej iPhone’a wybieramy odpowiednią pozycję. Wyświetli nam się obraz jak w pic.2, klikamy raz na numer i wychodzimy. Program niestety nie informuje o dodaniu kontaktu do nowej listy. Ale po wykonanej czynności w wolnej komórce pojawi się wpis z numerem – akcentowany zielonym tłem.
  4. Jeśli nasza praca z programem została zakończona naciskamy przycisk WRITE TO SIM. SiManager w tym czasie dodaje nowe pozycje i usuwa stare. Po wszystkim, wszystkie wpisy są z czarnym tłem. Operacja zakończona sukcesem.
  5. Edytując kontakt nowym numerem lub nazwą, jego wyświetlanie na liście zmieni się. Będzie koloru ciemno czerwonego.

Autor: Adrian
Liczba odsłon wpisu: 25 529
Data opublikowania wpisu: piątek, 8 stycznia 2010, 14:50.
Kategorie: iPhone 3GS, Recenzje aplikacji i gier
Tagi:

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.