Apple zainwestuje w gry - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

ipodgame

Apple wydaje się doceniać rynek gier wideo, który stał się kluczowy dla AppStore. Po roku funkcjonowania, sklep zanotował ponad 100 tyś. aplikacji, z czego największym zainteresowaniem cieszą się gry. Przeglądając najlepsze tytuły produktów w sklepie ponad połowa to aplikacje służące rozrywce, reszta to programy użytkowe. Związane jest to głównie z faktem, że większość użytkowników posiadających odtwarzacze iPod Touch czy telefony iPhone to osoby, które nie ukończyły 25 roku życia.

iPod Touch nie jest już postrzegany jako typowy odtwarzacz multimedialny, jest traktowany również jako przenośna konsola. Widać to głównie na sposobie promowania urządzenia (obraz powyżej), który ma dotrzeć głównie do młodszych odbiorców.

Toteż Apple zamierza rozwijać się i w tym kierunku. Na stronie internetowej przedstawia nową ofertę pracy. Tym samym szuka inżyniera dla zespołu programistów, który oprócz do czynienia z grami zajmował by się doradztwem w zakresie projektowania nowych tytułów dla iPhone i iPod Touch.

Przy takim obrocie spraw możemy spodziewać się spadku cen aplikacji, co jednocześnie wiąże się z większą konkurencją dla pozostałych deweloperów.

| ajpad.pl

Autor: Adrian
Liczba odsłon wpisu: 8
Data opublikowania wpisu: sobota, 14 Listopad 2009, 20:35.
Kategorie: Apple, Wydarzenia
Tagi:

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.