Apple iPhone OS ma 40% udziałów rynku internetowego - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

iPod i iPhone dominują na świecie w walce o przeglądanie internetowych stron komórkowych posiadając 40% udziałów na rynku pokonując tym samym swojego rywala – Nokię.

iPhone jest dominującą platformą na całym świecie mając największe udziały we wszystkich regionach z wyjątkiem Afryki i Azji, gdzie panuje Symbian Nokii. W Stanach Zjednoczonych iPhone i iPod Touch łączy 52% udział w rynku telefonii komórkowej sieci Web. W kategorii Smartphone’ów Apple jest również na samej górze, następnymi są HTC Dream i Palm Pre.

W swoim najnowszym raporcie Mobile Metrics opublikowanym w środę, AdMob odkrył, że udział iPhone OS w rynku wzrósł o 7% w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Podczas gdy globalny udział Nokii spadł z 43 do 34%.

Badanie wykazało również, że Android Google przyjął się na rynek szybko w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, gdzie HTC Magic jest w dziesiątce najlepszych Smartphone’ów. Popularność Androida z miesiąca na miesiąc wzrosła o 17% w skali globalnej.

admob-090930-1

Chociaż Nokia straciła prowadzenie na rzecz Apple, firma wciąż ma największą ilość telefonów muzycznych na liście popularności.

admob-090930-2

Mobilne przeglądanie internetu ciągle rośnie. Mamy już 9% wzrost w porównaniu do miesiąca poprzedniego (Lipiec).

admob-090930-3

Źródło: Świat gadżetów Apple przez  AppleInsider

Autor: Adrian
Liczba odsłon wpisu: 8
Data opublikowania wpisu: niedziela, 4 Październik 2009, 12:01.
Kategorie: Ciekawostki, iPhone 3GS, iPod, Wydarzenia
Tagi:

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.