Kostka Rubika + iPhone = ? - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

touch cubeMinęło już 30 lat odkąd Erno Rubik dał światu wciągającą łamigłówkę, która do tej pory utrzymuje w ludziach fascynację czy też dogłębną frustrację kostką Rubika.

Nadeszły nowe czasy i rozwój technologiczny przyniósł nam ogromne zmiany. Firma Techno Source zaprezentowała Rubik TouchCube – następcę klasycznej kostki Rubika. Możemy być pewni, że to dziecię iPhone’a. Dlaczego?

TouchCube wyposażony jest w małe ekrany dotykowe (ikony), ruch palcem po jednym z rzędów powoduje obrót kolorowych kwadratów w żądanym kierunku. Pole manewru jest nieograniczone, gdyż każda ze ścianek reaguje na dotyk. Możemy zatem posługiwać się nową kostką, tak jak tą standardową. Kostka wyposażona jest również w opcję podpowiadającą jaki powinien być kolejny ruch, jest również funkcja umożliwiająca powrót do wcześniejszych ruchów – tak, kostka zapamiętuje wszystkie nasze manewry kostką.

A, gdy już będziemy wykończeni bezsilną walką z Rubikiem, będziemy mogli posunąć się do ostatecznego – automatycznego ułożenia kostki – na szczęście też jest taka możliwość 🙂

Nowy TouchCube jest już dostępny w sprzedaży od początku Października za około 10 $. W zestawie jest stojaczek i ładowarka. Dzięki czemu Kostka Rubika może zająć miejsce na szafeczce nocnej czy biurku jako lampka, albo ozdóbka..

Filmik: Rubik TouchCube

Autor: Adrian
Liczba odsłon wpisu: 98
Data opublikowania wpisu: sobota, 3 Październik 2009, 19:56.
Kategorie: Ciekawostki, Gadżety, Śmieszne
Tagi:

Brak komentarzy

Dyskusja została wyłączona na tej stronie.