Top iPhone Fake! - SwiatiPhone.com – Blog Apple, iPhone, iPod, iPad oraz Mac, Sklep iPhone, Akcesoria do iPhone i iPad

Chińscy producenci powszechnie znani są ze swojej skłonności do kopiowania znanych marek. Niektórzy mniej zaawansowani użytkownicy nawet nie nie zauważą, że są ofiarami podróbek.

Internet jest pełen obrazów i zdjęć różnych podróbek z Chin tak zwanych „marek” z bardzo twórczymi nazwami, takimi jak:

Nokla, Nokir, Sany Ericssan czy Hiphone. Oto top 4 apple’owskich fake’ów. Zaczynamy!

Miejsce 1: Meizu M8 / Apple iPhone

Meizu M8 można nazwać najbardziej znanym iPhone Clone’m – zrobił ogromny szum w Internecie i do dziś czerpie dużo uwagi. Jest prawie całkowicie skopiowanym projektem Apple, tak jak i funkcje – to pomogło Meizu zyskać popularność w świecie szaleństwa na temat iPhone’a.

Meizu M8 jest bardzo ciekawą i nietypową repliką, która jest bardzo zbliżona do iPhone’a, a nawet w niektórych przypadkach, przewyższa go. Meizu M8 obsługuje jedną z głównych cech oryginalnych iPhone’ów – Multi-Touch, Wewnątrz rządzi procesor ARM 667 MHz , 256 MB pamięci wewnętrznej i 8 / 16 GB pamięci flash, posiada 3,4 calowy LCD z rozdzielczością 720 x 480 pikseli, aparat 3,2 MPx z autofocusem – wszystkie te specyfikacje robią z urządzenia Apple mniej skutecznym niż jego Chiński przeciwnik. Telefon działa na Meizu OS, który jest oparty na systemie Windows CE 6.0. Interfejsy bezprzewodowe :  Bluetooth 2.0 i Wi-Fi. Meizu M8 ma również czujniki światła i  ruchu, które mogą wykryć pozycję telefonu i ilość światła, które go otacza do dostosowania podświetlenia lub w innych celach. Bardzo udany rip-off.

Miejsce 2: Hiphone / Apple iPhone

iPhone to słynne urządzenie, które kopiuje się bardzo często. Jednak nie każdy chiński producent jak Meizu potrafi skopiować najciekawsze funkcje. Większość z nich ma prosty i tani ekran dotykowy zwykłego telefonu komórkowego, który ma wyglądać jak iPhone. Ten telefon należy do tej grupy. Chociaż wszystkie ikony i grafiki wykonane są  jak na iPhone, wygląd jest jedyną rzeczą, który łączy oba urządzenia. Zwykły touchscreen bez multi-touch’a. Ma czynik kart microSD oraz głośniki stereo. Istnieje nawet obsługa języka Java, który jest rzadkością w Chinach rip-off’ach. Jedyną rzeczą, która jest na tyle interesująca, to obsługa wielu kart SIM, można więc mieć 2 karty SIM jednocześnie. Rozdzielczość kamery 1,3 megapiksela – można strzelać foty i kręcić wideo – zapis w formacie mp4 -jakość jest słaba. Łączność bezprzewodowa jest bardzo słaba: GPRS i Bluetooth, brak  Wi-Fi lub 3G. Bateria 1200 mAh  jest wymienialna. Wnioski – kolejny śmieć, który ma zdezorientować klientów i grać na popularność urządzenia Apple. Uniknać za wszelką cenę…

Miejsce 3: iPhone (clamshell)

Brak oryginalności! Chińczycy wymyślili niezwykłe nowe urządzenie: poznaj nowego iPhone’a z klapką. Ten projekt jest dokładnie dostrojony do ogólnej linii projektanckiej firmy Apple -ma nawet słynny świecące logo Apple jak w MacBookach. Obudowa wykonana jest z aluminium, czuje się mocny i ciekawy wygląd. We wnętrzu wyświetlacz ma 240 x 320 QVGA 2,6 calowy ekran i zestaw przycisków sprzętowych, których jednak brak jest w głównych cechach prawdziwego iPhone’a. Mały, ale przydatny zewnętrzny wyświetlacz może służyć do wyświetlania czasu i ID w trakcie rozmowy telefonicznej. Dual SIM – ta funkcja jest jednym z głównych punktów sprzedaży wszystkich chińskich telefonów komórkowych. Cały interfejs i ikony pochodzą z oryginału, jednak ten egzemplarz nie ma głównej cechy oryginału – ekranu dotykowego. Jest to poważny błąd, jednak w telefonach z klapką ekran dotykowy jest rzadkością. Telefon posiada nawet Bluetooth, a być może jest to nieco bardziej przydatne niż na smartphon’ie Apple. Mimo to fake jest interesujący. Brzydkie diody poniżej logo Apple wyraźnie stwierdzają, że nowy telefon firmy Apple jest tylko tanią chińską podróbką!

Miejsce 4:  Hello Kitty iPhone 3G

3G-Hello-Kitty-Cell-PhoneKolejne urządzenie imitujące telefon marki Apple. Tym razem Sygnowane różowym kociakiem. Urocza kotka z różową kokardką symbolizuje przyjaźń i szczęście. Czy Apple jest szczęśliwe z imitacji ich telefonu?

Budowa telefonu jest żywcem skopiowana z iPhone’a. Producenci postarali się  o dotykowy ekran 2,6 cala. Funkcje telefonu – interfejs i ikony również  zostały zapożyczone. Standardowo: czytnik 2-uch kart SIM, odtwarzacz MP3 i MP4. Pamięć wbudowana 1GB.

Oryginalny zestaw wyposażony jest w 2 baterie, kabel i słuchawki.

Telefon adresowany głównie dla młodszych użytkowników telefonów (5-10 lat) – przede wszystkim dla dziewczynek.

Autor: Adrian
Liczba odsłon wpisu: 403
Data opublikowania wpisu: wtorek, 22 września 2009, 17:45.
Kategorie: Ciekawostki, Śmieszne
Tagi:

8 komentarzy. Napisz komentarz

 1. avatar

  mieczu

  nie no nie mogę… Co za …

 2. avatar

  iPhone

  Aż żal nie powiem co ściska…:D

 3. avatar

  Michalinho90

  no ale się przynajmniej chłopaki starają 😀 😀 😀

 4. avatar

  iPhone

  Znakomity artykuł!!!!!

 5. avatar

  Michalinho90

  Moim faworytem jest iPhone namber łan 😀 😀 😀